Життя


   Я середньостатистичний громадянин України. Не дуже поінформований, не заражений будь-якого штибу інтригами, не фанат чого-небудь, такий собі сіромаха. Але живий. І хочу чи ні, а свідомість здригається при чітко вираженому подразненні. Мої засвічені думки нікчемні, надто суб’єктивні, нецікаві мабуть загалу, я їх тримаю в голові доки не злетять з язика. А воно ж чомусь свербить. Реагує моя свідомість не на будь-яку подію, а на якісь дрібниці, які не роблять погоди, а лиш залишають певні враження. Видимий слід в свідомості залишається від миттєвої реакції на той чи інший прояв моральності чи аморальності. Язик — такий необхідний орган, коли б тільки не свербів.
   
   • Єдиним розчаруванням в помаранчевій владі була її протекція “Ґринджолам” до Євробачення. Далі розвивалось все логічно.
   • Бридко споглядати Гришка в трусиках.
   • Прикро що Матвієнко — беззуба.
   • Цікаво як Кличко прорекламував би іншу якусь гидоту окрім пива.
   • Я гордий за Вакарчука, що той проявив позицію, покинувши депутатство.
   • Яценюк вчинив цивілізовано відрікшись від головування.
   • Я в захваті від поезії Л. Костенко, а “Записки українського самашедшего” дочитав лише до двадцятих сторінок. Навіщо було стільки заінтриговано мовчати.
   • М. Матіос затягує творінням, але в “Вирваних сторінках з автобіографії” і вже в дорослому віці десь загубила цідилко. На совість нації вже не дотягне.
   • “Супермаркет самотності” І. Карпи послав на другій же сторінці.
   • “Записки на зап’ястках” Л. Воронюк, не просто залишили небайдужим. А Вона ж лишень ледь не ровесниця мого сина.
   • Прикро, що прихід Януковича змінив формат радіо “Культура”. Я скучив за Пасєкою, за експресивним Мициком, за паном Романом, за Танюком.
   • Зичу Ющенку здоров’я і воскресіння. Нація ми все ж таки хоч і мила, але дивна.
   • Янукович викликає повагу за моногамність в шлюбі.
   • Цікаво, що частіше сниться О. Богомолець, білий халат, чи гітара.
   • Прикро, державникам рівня Юхновського не вистачає міці на творення погоди в висоті, а втручатись у творчий процес митця — бажання непереборне.
   • Пензеник вийшов з честю. Заслуговує на повагу.
   • Шкодую, що досидів до завершення кіносеансу Іллєнкового “Мазепи”.
   • Не пам’ятаю щоб в моєму дитинстві коти спали на спині.
   • Не розумію міжконфесійних суперечок, між патріарших ще можна пояснити. Та все ж, як можна у сиротини вимагати визнання за рідну матір одну з навіть добродушних сусідок. Наша “мама” вмерла, але ми не втратили здатність родити. І зіронька засяє, але далеко не Силенкова.
   • Дивно, де люди знаходять гниле середовище і лають все навкруги. Навколо мене чарівне, освічене, виховане молоде покоління і прості, порядні люди і казкова країна. Винятки звичайно бувають, але лиш для ствердження правила.
   • Люди добрі, називайте своїх діток іменами нашими славними. Я вже запізнився, буду долучатись до імен внуків. Алгоритм не складний, від Любомирів, Мирославів, Мальв, Богданів, Володимирів, Світлан до Богодарів та Громовиць.
   • Ой здається не Ступкова справа Богам молитись.
   • Нарешті Янукович відкрив забрало і попер вже не оглядаючись. Прикро, що Мова Українська стала йому поперек горла. Вона ж у нього так гарно ллється вздовж.
   • Я ще сподівався, що Ющенко зпересердя сказав про ті самі яйця в профіль. Сподівався, що посада президента вимагає бути державником. І передвиборний пронос проходе сам по собі. Виявляється ні, Це клініка.
   • Поки Коротичі та Германші відбілюють, Кравчуки грунтують для подальшого нанесення чарівного малюнку – Холст гниє.
   • Кендзьори ганяють Слюсарчука, Шкілі переймаються абортами, решта неабортованих "звільняють" "лідерів".
   • Ілюзорний оптимізм розчавлюється подіями спонтанними, такими як 30.11.2013 та системними, як закриття "Перця".30_Листопада ЯнуковичЗвернення до земляків Маньківщини

   Краєм Вуха почув, що на днях в райраді відбулось засідання на якому між інших розглядалось питання по встановленню пам’ятного знаку “Героям Майдану” на місці пам’ятника Леніну в Маньківці. Я, як фахівець, неодмінно буду пропонувати і власні варіанти, але як громадянин задюсь питаннями, які не потребують залучення коштів, а лиш доброї волі та відповідальності:
   • чи є довіра до очільників району;
   • чи відкрито гарячу лінію по збору інформації з питань порушення прав громадянина та утиску з боку чиновників;
   • чи створено комісію по переатестації чиновницького складу району;
   • чи ставиться питання щодо оптимізації районного адмінперсоналу та займаних ним будівель. І тому подібне.

   Ми два десятиліття жили з Леніним, можемо йдовше прожити без нього. Чи є нагальна потреба у весняно-посівний період в аграрній зоні відтягування. До подібних питань, гуманітарного штабу, логічно повернутись восени.

Емоція: Львів з Києвом ще пережовують, а ми вже пердимо.

27.02.14                      Сашко Бартосік / Полківниче /Мобілізовано

   Дякую замовникам та колегам по цеху, з ким звела доля. Я тимчаслво відсутній — мобілізований до війська.
Але це не означає, що про Бартосіка можна забути. Я залишаю доньку Анну - майбутнього скульптора та дружину Ганну, яка розуміється на повному технологічному процесі.
   Служиться мені чудово. Взяв з собою Шевченкового "Кобзаря", С. Руданського та Л. Костенко. Ліна Костенко навіть одна гідна, щоби за неї воювати. Дякую Вам, панно Ліно, за Поезію. Я щасливий, що живу в одному з Вами часовому проміжку.

30.07.15                      Сашко Бартосік / Полківниче /Загально-сільські збори в с.Іваньки

   В селі Іваньки відбулись загально-сільські збори зі звітом за 2016 р. голови сільської ради Лесі Миколаївни Поліщук.
   Гімн. Хвилина мовчання. Скільки вмерло, скільки народилось. Дати заснування школи, дитсадка, цукрозаводу. Скільки в бюджет поступило, куди потрачено. Озеленення, суботники для свідомих, лампочки. Кошти на церкву. Визнати роботу голови С/Р задовільною. Виступ чарівних школярів. Гімн. Рік мовчання. Гімн. Хвилина мовчання...
   А в державі, між іншим, повсюдно відбуваються зміни і ми або крокуємо з ними, натопчуючи стежину і допомагаючи подорож ньому, або ж затаївшись, риємо вовчі ями, втішаючись невдачею ближнього.
   Я не розчарований зборами бо ніколи не був зачарований подібним дійством; я не в розпачі, бо бачив і чув людей з конструктивними та тверезими думками-пропозиціями; я не ображений на задрісно-злобну жменьку представників нашої громади, я засмучений без активністю, інертністю, байдужістю більшості односельчан до власного майбутнього та майбутнього нащадків. Від того, що ми будемо ігнорувати подібні "збіговиська" виграватиме тільки "жменька".
   Хочу висвітлити власне суб'єктивне враження від побаченого дійства. Неназиватиму авторів запитань, бо, на жаль, не всіх знаю і щоби не відвертати уваги від суті.
 1. Час проведення - 30 березня, четвер, 14.00. Весна, серед тижня, серед дня, небайдикуваті землероби - при землі, чепурять садки; робочий люд - там де їм належить бути - при роботі на роботодавця та сім'ю; студентство - по світах, гризе " граніт". Чим керувались і хто наполіг на часі проведення загально-сільських зборів?
 2. Хто склав план проведення зборів таким чином, що найсуттєвіше питання про добровільне об'єднання громад розглядалось останнім з втомленими балаганом доповідачем та залишком слухачів?
 3. Хто зрежесував збори так, що активних виступаючих постійно цькували, не даючи слова сказати, хто мав би підтримувати лад в залі, а не каламутити людьми?
 4. Хто відмовив в проханні активістів Полківничі провести збори в них перед загально-сільськими?
 5. Хто запевнив, що сайт сільської ради один з двох найкращих в районі та інформує бездоганно? На час писання даної петиції остання інформація датується 13 лютого 2017 року про спортивне село. Під час ГКЧП нам також показували "Лебедине озеро". Де інформація про збори, де висвітлення тем зборів, де інформація про рішення засідань та виконкомів, де план питань, що будуть виноситись на сесії і т.д.?
 6. Хто ініціатор витрачати "екологічні кошти" на озеленення, з чим може впоратись природа й школа, а не на узаконення облаштування сміттєзвалища?
 7. Хто ігнорує вже вкотре піднімаюче питання про створення комунального господарства?
 8. Хто проігнорував питання щодо внесення жертв голодомору до Київської пам'ятки?
 9. Хто без відома полківницької громади дав вказівку вирізати батареї з колишньої школи-дитсадка?
 10. Хто без відома полківницької громади дав дозвіл демонтувати дитячу площадку біля школи-дитсадка на користь дітей іншого кутка біля "Затишку"? Потрібно не мародерством займатись, а створювати умови для інвестицій та залучати меценатів.
 11. Чий підпис стоїть на рішенні відмовити полківницькій громаді в допомозі ремонту та відмові надання в користування приміщення спортзалу школи-дитсадка? В заяві громади йшла мова тільки про допомогу в організації ремонту, саме ж приміщення було надане ще 2015 р. Це зловживання посадою, це підміна документів, це тиск на депутатів, це шахрайство по відношенню до Полківницької громади.
 12. Який це колегіальний орган, яким постійно прикривається шановна Леся Миколаївна, відмовляється почути голос ініціаторів полківницької громади, яка пропонує став на її території залишити громадським, щоби там купались як завжди дітки, щоб червонокнижні лебеді не жахались підприємця-рибака щоби став не спускався перетворюючись на жалюгідне видовище, щоби люди користувались водою? "Колегіальний орган" проявиться під час проведення аукціону серед орендарів, стежмо!
 13. З чиїм підписом перед моїм носом махало листом якесь "чудо" з прізвищем Самелюк М.П. з посадою головного спеціаліста державного геодезичного нагляду відділу держгеокадастру? "Чудо", зателефонувавши, запросило мене до себе з усіма документами на землю комерційного призначення. На моє прохання зняти копію з листа по причині якого мене визвано, "чудо" замахало, закричало і ось що внятно сказало: "А, то ти хоч по закону, я думав по-людськи, а так буде тобі закон. Я пишу запит на Київ, вони назначають перевірку і закриємо тебе по закону." Таким суб'єктам не місце на службі держави.
 14. З чиїх вуст пролунала відверта брехня, що мовляв, для підприємців Ти не збільшила фінансовий тягар, хоч через підвищення мінімалки збільшилось навантаження на бюджет села? А через що Ти ще душиш "непокірних", не через те, що вони б і хотіли, та не в змозі платити більше, платять відносно умов договору. Орендними ставками, шляхом ошуканства, тиском на депутатів та шляхом залякування Ти ґвалтуєш підприємців, які не ходять з протягнутою рукою, які дали раду собі і дають змогу вижити іншим біля себе.
 15. На мої, мабуть безглузді, питання:
    1. На скільки збільшилась кількість підприємців (самозайнятих осіб) за Твоєї каденції?
    2. На скільки збільшилась кількість об'єктів зданих в оренду (ставки, землі, приміщення)?
    3. Які розроблені механізми та програми для збільшення кількості підприємців, та для залучення інвесторів?
  На мене звалився шквал зрежесованих докорів і заслиняної брехні. Ти цинічно-брехливо, тим паче свідомо, применшила мою платню до сільського бюджету вчетверо.Ти маніпулятивно порівнюєш надходження до сільського бюджету від моєї діяльності з надходженням від інших важковаговиків-бізнесменів. Пролупи оченята і відвідай Наш заклад, хоч раз. Я представник, хоч і не найкращий, але культури. Ти багато знаєш представників культури, щоби подібне започатковували, тим паче на наших теренах (Подібне є в Ольги Богомолець)? Я не відбирав у когось і не прийшов на готове. Там маса наших односельчан і не тільки, працювали як прокляті з вірою в мене, що я створю символ села, який майорітиме на Іваньківському гербі. Я це створюю, не перебуваючи при тих чи інших коритцях. Я слава Богу не сиротина і рідня, потураючи моїм забаганкам, допомагає. Мені місяця не вистачило, щоби закінчити композицію для завершення башти як мене призвали, повернувшись мушу відновити здоров'я, потім закінчуватиму почате. Ти людино добра проігнорувала звернення моєї дружини коли на нашому подвір'ї порався недорозвинений Халамбузів сперматозоїд, а я в той час бліх по бліндажах кормив. Вибачте, це зовсім інша тема, але яскравий приклад нікчемності. Яка мета твого "наїзду"? Готуєш грунт для рейдерства, самій подобається ласий шматочок, гнітюча заздрість не дає спокійно дихати, чи елементарна тупість. Навіть при хворобливій уяві, допустивши закриття закладу - то стану я платити більше, казна поповниться, чи чистіше стане, чи пияків поменшає? Є претензії, не можемо дійти згоди, подавай в суд згідно договору. Плести інтриги не пасує серйозній людині на серйозній посаді.
  Язикатим поплічникам хочу відповісти, що не дзеркало винне за криву мордяку. Якщо ваші діти чи внуки десь п'ють, то варто шпортатись у власній поведінці і методах виховання. І хочу розчарувати "борців" за тверезість новиною, що в нашому селі маса людей, що заходять в наш заклад, який іменується як магазин, шинок, бар, художній салон-студія, в якому відкрита постійно діюча виставка "Ступаки поколінь",так ось, заходять, щоб просто поспілкуватись, взимку погрітись, влітку охолонути, увага! попити кави, чаю, чи соку. Не всі як ваші напиваються до встячки і ригачки. "Ротатим" пропоную приносити фото родичів і ми їх необслуговуватимемо. Принагідно запрошую всіх бажаючих відвідувати виставку, цей заклад заради неї і для вас створювався. В той же час прошу вибачення, що я ледащо, не можу завершити розпочате. Як кажуть: "Тільки почав гарно жити, так гроші скінчились".
 16. Не хочу дражнити чорноротих, тому не опускатимусь в справи віри та релігії, лиш краєчком пройдуть по плесу муті яку колотять танцюючи на святинях. Я дуже сумніваюсь в поінформованості депутата нашого 199 округу пана Ничипоренка Валентина Миколайовича і вимагатиму від Нього оцінки діям голови Іваньківської сільської ради і однозначного публічного засудження цих дій, інакше треба буде звертатись вище, дальше, глибше. Пан депутат через свого представника по добрій волі і з благими намірами передав громаді кошти для використання на вибір громади. Сподіваюсь що пан Ничипоренко не причетний до змови розподілу коштів, також сподіваюсь, що пан Ничипоренко не стане перекладати відповідальність на вибір громади, бо хто ж як не Він є гарантом суверенітету, цілісності, захисником Української державності і запобіжником від сепаратистських, уподоблених Нелі Штепі, Кернесу і їм подібних проявів. Жодні аргументи, жодна інша пропозиція, посилання на війну і мертвих героїв, хоч мав би керувати здоровий глузд або хоч закон самозбереження, не переконали голову Іваньківської сільської ради Лесю Миколаївну Поліщук не давати ці кошти на церкву московського патріархату. Надавши кошти церкві московського патріархату, голова села замість об'єднавчих дій вносить розбрат, ненависть і деструктив.
    • Це колегіально чи група осіб на чолі з...?
    • Чи це певні сили готуються до реваншу "попередників"?
    • Чи це готується грунт і площадка для кремлівського десанту?
    • Чи це підготовка до виборів і копають яму під депутата?
    • Чи це каламутиться середовище для власної вигоди?
    • Чи це знову ж таки елементарна тупість людини з юридичною освітою?
   Я поспішаю з цією петицією і пишу в ліричній формі, щоби в нашої голови був шанс оговтатись і перед друком звіту була можливість залагодити допущені гріхи. Якщо ж я не встигаю, то на жаль варіантів не так багато. Не знаю, що такого проброїли попередні голови і В.О. , але їм таких листів я не писав, а ними прокуратура цікавиться.
   Якщо хто поділяє мою суб'єктивну думку - перетворюймо її на об'єктивну, підписуйтесь (прізвище, ініціали, підпис), хто має ще факти - повідомляйте.
   Хто за те, щоби заклад моєї родини - магазин, шинок, бар, салон-студія працював в традиційному режимі і розвивався - підписуйтесь.
   Хто не страждає на роздвоєння особистості і свідомо ототожнює себе з Україною - підписуйтесь.
   Хто чітко знає, що на даний час підлішого ворога, ніж все, що ототожнюється з російською владою і українською п'ятою колоною не існує - підписуйтесь.
   Дійте самі, щоб не нарікати на когось.

02.04.2017                 Сашко Бартосік (З діда, прадіда Полківницький).

Калейдоскоп робіт Склеп. Скульптурний портрет Головна сторінка Життя Доробок творчий